Pri izboru finske savne smo se zanesli na ponudbe, ki smo jih dobili preko Primerjam.si. Ponudnika smo izbrali zelo hitro, saj nas je kontaktiral sam in ponudil zelo konkurenčno ceno za finsko savno po meri.
Pohvalil bi mojstra Gorazda H., ker mi je dal odlična priporočila - zaradi njega smo finsko savno namesto v kopalnici raje postavili v klet, kar je veliko boljša rešitev!
ENostavno smo na mejl dobili ponudbe in cene savn, zato je bila izbira ponudnika zelo hitra in enostavna. Brez nepotrebnih kolobocij, priporočam.
Peči za finsko savno imajo običajno med 3kW in 24kW, pri čemer se slednje uporabljajo predvsem za javne savne. Večja je vaša savna, močnejšo peč boste potrebovali. Izbirate lahko med električnimi pečmi in pečmi na drva.
Tla pod kopalnico (če boste montirali tipsko) oz v savni (če boste imeli savno po meri) morajo biti nujno vodoodporna. Priporoča se montaža keramičnih ploščic ali kamnitih plošč.
Suhe savne (kot je finska in IR) je najboljše po vsaki uporabi samo pobrisati z mokro krpo, medtemko za čiščenje parne savne lahko uporabite čistilo. Savno je po uporabi potrebno tudi prezračiti, da jo zaščitimo pred vlago. Savna bo ostala lepa in čista, če boste pred uporabo poskrbeli za osebno higieno, priporočljivo je tudi, da med savnanjem med površino in golo kožo namestite brisačo.
Kamne v finski savni zamenjate precej redko, cca na dve leti. Priporoča se, da jih vsake pol leta dobro očistite in s tem pripomorete k optimalnejšemu segrevanju savne.
Za postavitev finske savne potrebujete primeren prostor. V njem potrebujemo trifazni električni tok (v večini primerov) in keramična tla. Pomembno je namreč, da so tla odporna na vlago, na visoke temperature in da jih je mogoče enostavno čistiti. Kar se tiče prostora, ki ga bo zavzela savna, boste potrebovali vsaj dva kvadratna metra.