
Imamo nizkoenergijsko hišo, kjer brez prezračevalnega sistema ne gre. Na primerjam.si smo dobili kar nekaj uporabnih ponudb. S samo izvedbo smo zadovoljni, vse je bilo korektno.
Zaradi vlage v hiši smo lani ugotovili, da bo treba montirati prezračevalni sistem. Vesela sem, da sem našla vašo stran, ker sem ponudbe prejela hitro. Podjetje se je izkazalo kot pravi strokovnjak za področje prezračevalnih sistemov, dali so veliko uporabnih nasvetov, hitro naredili, tako da sploh nimam pripomb.
Prezračevalni sistem nam je izvedlo podjetje e-netsi. Pohvaliti moramo njihov profesionalni odnos, strokovnost, zanesljivost. Hvala tudi ekipi primerjam.si za hitro obravnavo povpraševanja.
Ustrezno prezračen prostor je nujen za zdravje in dobrobit gospodinjskih članov. Prezračevalni sistem je nujen, kadar ugotovite, da z naravnim zračenjem (to je odpiranje im zapiranjem oken ter vrat) prostora ne morete ustrezno prezračiti (zrak ostaja slab, zadušljiv, pojavlja se vlaga ipd.). S segrevanjem ozračja in višanju temperatu bodo postali dobro prezračeni prostori še pomembnejši.
Prezračevanje z rekuperacijo bo v nasprotju s klasičnim prezračevanjem uporabilo tudi energijo odvedenega zraka: odveden izrabljen zrak bo v rekuperatorju dal energijo svežemu zraku, ki ga dovaja v prostor. Zaradi porabe tudi izrabljenega zraka boste s prezračevalnim sistemom z rekuperacijo prihranili pri stroških ogrevanja. Cena prezračevalnega sistema z rekuperacijo je sicer višja od klasičnega lokalnega ali centralnega prezračevalnega sistema.
Priporoča se servis enkrat letno. Reden servis je namreč nujen, da zagotovimo optimalno delovanje prezračevalnega sistema. Strokovnjaki, ki bodo opravili servis prezračevalnega sistema, bodo pravočasno ugotovili morebitne nepravilnosti in jih popravili. Strošek bo tako veliko manjši, kot bi bil ob menjavi naprave.
Čist zrak v prostoru je ključen za bivalno ugodje. Slab zrak vsebuje nečistoče, kot so pršice, cvetni prah in prašni delci, zmanjšana je tudi raven kisika. Tak zrak ima lahko negativne posledice na zdravje: vpliva na alergije, povečano utrujenost, glavobole. Prav tako se ob neprimerni prezračenosti v prostoru začne nabirati vlaga, ki lahko privede tudi do plesni. Ta pa lahko ima ob dolgotrajni izpostavljenosti precej resne posledice na vaše dzdravje. Zato je nujno, da poskrbite za ustrezen donos svežega zraka v prostor.
V nekaterih primerih je naravno prezračevanje prostorov (odpiranje oken in vrat) povsem zadostno. Težava nastane v slabše izoliranih stavbah in stavbah, ki so locirane na območjih, kjer je dnevna in nočna temperatura podobna. Take stavbe je v določenih razmerah (na primer poletnih vročinskih valovih) brez ustreznega prezračevalnega sistema zelo težko ustrezno prezračiti. Poleg tega ročno prezračevanje zahteva kar nekaj dela.
Eko sklad pri samostojnih naložbah subvencionira do 20% vrednosti oz do 2000 EUR za lokalni ali centralni prezračevalni sistem z rekuperacijo (vračanjem toplote v zrak).
Popolna obnova staromeščanskega stanovanja, kjer se bo obnovilo vse (od ometov, tlakov, inštalacij, odtokov, ogrevanja, oken, izolacije...). Zanimam se prezračevalni sistem z vračanjem energije in možnostjo centralnega klimatiziranja prostorov. Poleti hlajenje, in ogrevanje v prehodnih obdobjih. Hvala in LP
Pozdravljeni. Na starejšem stanovanjskem objektu bi uredila ustrezno prezračevanje po potrebi (klet, pritličje - bivalni prostor, mansarda - spalnice). Zanima me tudi kakšen prezračevalni sistem ali ukrep svetujete. Gre za starejšo klasično hišo v Ihanu. Ali urejate tudi subvencijo Ekosklada oz. je možna izvedba pod njihovimi kriteriji? Hvala za razumevanje in lep pozdrav.
Pozdravljeni, gre za večstanovanjski objekt (12 nadstropni blok), ki ima prezračevalni sistem, kateri je izven uporabe že daljše obdobje. Potreben je popoln remont prezračevalnega sistema, se pravi zamenjava obstoječih avtomatov za vklop prezračevalnega sistema, motorje za prezračevalni sistem, čiščenje jaškov in vse ostale potrebne storitve, da bo sistem deloval tako kot mora. Ogled objekta je možen v popoldanskih urah vsak delovnik, od 16.30 ure dalje.
Pozdravljeni, Zaradi pojava plesni v spalnih prostorih (zgornje nadstropje) potrebujem prezračevalni sistem. Hiša je nova, vselili smo se pred petimi leti. Hiša je locirana v bližnji okolici Kranja. Glede izvedbe in ostalih podrobnosti bi bilo najbolje najprej izvesti ogled objekta. Hvala, lp
Pozdravljeni, za novogradnjo v Slovenski Bistrici (montažna hiša) potrebujem ponudbo za dobavo, montažo in zagon centralnega prezračevanja. Centralni prezračevalni sistem mora prezračevat vse štiri prostore v mansardi in v pritličju dnevna soba, wc, tehnični prostor in kuhinja (vse skupaj 8 kom.). Pozicije prezračevanja sem označil v prilogah. Za dodatna vprašanja, spremembe, predloge itd. me lahko pokličete na . Hvala in lep pozdrav
Pozdravljeni. Imamo hišo staro 16 let. V pritličju je bilo izdelano vendar 10 let prazno ( posebej stanovanje) Pred 5 leti pa se je v ta stanovanje vselila hčerka z družino. Lej ga zlomka plesen na zunanjih stenah. Dokler nismo v stanovanju ogrevali in živeli ok pol pa plesen. Nameravamo vgraditi prezračevalni sistem z rekuperacijo seveda vendar nisva sigurna katerega. Stanovanje ima cca 65m2., da je čim manjši poseg ( brezžična namestitev) ter maksimalno tihi sistem. Ter ali prav razmišljam, da je to edini način za preprečitev plesni na stenah??? Hvala za odgovor ter lep pozdrav,
Pozdravljeni! V strojnici v pritličju je priprava za dovajanje in odvajanje zraka. Zajem svežega zraka je na fasadi, odpadni zrak se odvaja nad streho. Sveži zrak teče skozi vrečasti filter in skozi električni grelnik v napravo. Grelnik ima prigrajeno elektronsko regulacijo, električni predgrelnik 1,0 kW. Naprava je priključena na sistem zračnih kanalov. V dovodu in v povratku sta vgrajena dušilnika zvoka, razdelilne komore so pod stropom pritličja. Omrežje za prezračevanje je v tlaku nadstropja. Gibke cevi se v snopu dvignejo izpod stropa pritličja v tlak nadstropja in do elementov za dovod in odvod zraka v stropu pritličja, za prezračevanje nadstropja se dvignejo cevi v stenah do zračnih elementov. Po vsaki cevi dovajamo ali odvajamo 30 m3 /h zraka. Kjer je pretok skozi element večji, sta na priključni komori takega elementa priključeni dve cevi. Pri polaganju kanalov v tlaku nadstropja pod talnim ogrevanjem, je treba lego kanalov uskladiti s cevmi radiatorskega ogrevanja, vodovodne instalacije in kanalizacije in z elektro kabli, posebej okrog priključnih omaric za talno ogrevanje. Na odvodnem ventilu za prezračevanje kuhinje v pritličju je dodatni nastavek z maščobnim filtrom. Zrak se pretaka med prostori skozi špranje pod vrati (1,5 cm). Kjer so vrata s pragom je treba v vrata dodatno vgraditi rešetke za izenačevanje tlaka. Po potrebi je treba vgraditi v nekatere zračne kanale elemente za regulacijo pretoka. Zračni kanali so pod drugimi instalacijami. Ob montaži je treba uskladiti višine posameznih instalacij do končne predvidene višine tlakov. 5. 3.3 - KOLIČINE ZRAKA Hiša je razdeljena v prostore z dovajanjem zraka in v prostore z odvajanjem zraka. Volumen prezračevanih prostorov : skupaj ,0 m3 , brez hodnikov, stopnišč in vetrolova Količina zraka za prezračevanje, po pravilniku: i = 0,5 h-1 , VL = m3 /h DOVOD ZRAKA Prostor Volumen Sorazm. Sorazm. pretok zraka Št. priklj. volumen računsko izbrano Vp f V = f x VLcel VL m3 m3/h m3/h kosov P2 kabinet 44,0 0,11 37 30 1 P3 fitness 43,0 0,11 37 30 1 P7 jedilnica 48,6 0,13 43 60 2 P8, 9 čajnica, zimski vrt 75,8 0,19 64 60 2 c soba 1 30,7 0,08 27 30 1 c spalnica 62,2 0,16 54 60 2 soba 2 53,8 0,14 47 30 1 c soba 3 30,7 0,08 26 30 1 skupaj ,9 1 11 V = m3/h ODVOD ZRAKA Prostor Volumen Sorazm. Sorazm. pretok zraka Št. ventilov volumen računsko izbrano Vp f V = f x VLcel VL m3 m3/h m3/h kosov P3 fitness 43,0 0,15 50 30 2 P4 utility 38,5 0,14 47 30 1 P6 kuhinja 40,0 0,14 47 30 2 P10 žar 34,2 0,12 40 30 2 P14 shramba 25,1 0,09 30 20 1 P15 WC gosti 7,0 0,03 10 20 1 a gard. in kopalnica 1 32,6 0,12 40 60 2 a gard. in kopalnica 34,4 0,12 40 60 2 a gard. In kopalnica 3 26,2 0,09 30 50 2 ,0 1 15 Hvala, LP
Pozdravljeni, potrebujem izdelavo centralnega prezračevanja z rekuperatorjem v enostanovanjski hiši K+P+M. Hiša se bo začela graditi v tem mesecu. Predvidoma bi se inštalacije za prezračevanje vgradilo proti koncu leta. V prilogi so načrti in popis materiala. Pri prezračevalni napravi se lahko vključi tudi napravo od drugega proizvajalca, kot je v popisu (primerna za pridobitev subvencije Eko sklada). Hvala. Lp,
Enostanovanjska hiša stara 26 let; pritličje + mansarda. Nameravam izdelati dodatno izolacijo deb 12cm na obstoječo fasado DEMIT 5cm. Predhodno bi rad uredil prezračevanje . Mislim , da izvedba centralnega ni možna, zato iščem ponudbe za izvedbo lokalnega prezračevanja. Zidovi v pritličju so debeline 29 cm, v mansardi 19cm.. Okna so PVC Mik Celje , trojna zasteklitev.. Prilagam seznam bivalnih prostorov z kvadraturami in tloris mansarde, tlorisa pritličja nimam , je pa podobna razporeditev( dnevna soba, ločeno kuhinja, mali WC, soba , shramba , hodnik)
Potrebovali bi ponudbo za dobavo in montažo prezračevalnega sistema z rekuperacijo. Vgradila bi se v enostanovanjski hiši - novogradnja trenutno v 3. gradbeni fazi. V času projektiranja nismo razmišljali o vgradnji prezračevalnega sistema zato smo sedaj nekoliko omejeni s prostorom. V spalnem delu bi bila možna vgradnja sistema v tleh, v nevno bivalnem prostoru je dvovišinski prostor v dnevno bivalnem prostoru, kjer je dovolj prostora za vgradnjo v poševnini strehe. Prilagam načrt pritličja in dva prereza. Nad kuhinjo je še manjša galerija. Hvala in lp